Page 14 - Svetilnik_13
P. 14
12
На сутринта в Деня на независи-
мостта на Индия – 15 август – в сгра-
дата на индийското посолство се
състоя церемония по издигане на
националното знаме. Вечерта посла-
ник Манчанда даде прием в хотел
Шератон в София, на който присъст-
ваха министърът на икономиката,
енергетиката и туризма – Трайчо
посланици и дипломати, членове на
Трайков, висши служители на МВнР,
български организации за приятел-
ство с Индия, както и представите-
ли на местната индийска общност.
На 17 септември посолството на
Индия участва в Празника на азиат-
ската кухня, организиран от Култур-
ния институт на Министерството
на външните работи, с щанд, къде-
то бяха изложени и поднесени индий-
ски кулинарни специалитети.
На 26 октомври в резиденцията
на индийското посолство със свет-
лини и фойерверки бе отбелязан и
отпразнуван по традиционен начин
празникът Дивали. На събитието
присъстваха български държавни и
правителствени служители, членове
на Клуб „Приятели на Индия“, пред-
ставители на местната индийска
общност, както и служители на
индийското посолство. В обръщени-
ето си към гостите посланик Ман-
чанда разказа накратко за празника
на светлината – Дивали.

